Poštovani doktore!
    Molim Vas za pomoć. Imam 63 godine. Zadnji put sam imao stolicu u petak 10.07.2009. god. Od tada je nemam mada se javi potreba za istom ali sem gasova ništa se ne dešava. Nadutost stomaka je izraženija uveče a ujutro splasne. Ovo je pojava koja se manifestovala i pre zatvora, a postala je izraženija posle operacije aaa (29.02.2008.). U zadnje vreme pre oko mesec dana povremeno osećam blagi bol sa desne strane stomaka, najčešće po podne, ali sa vrlo kratkim trajanjem. Pre 2-3 meseca sam imao uredne stolice, potom izuzetno tvrde a posle toga blago retke a ponekad kao proliv. Napominjem da sam u Decembru 2007. god. Imao operaciju na srcu (4-struki bajpas), a krajem Februara 2008. god. Mi je urađena operacija aneurizme abdominalne aorte. Da li je moguće da je sve ovo posledica operacije aorte? Desetak godina unazad vrlo često imam problema sa gasovima. Prošle godine sam tokom boravka u Niškoj Banji na rehabilitaciji zbog nadutosti stomaka po preporuci lekara koristio Gasvan 80mg (jedna kutija od 20 tableta), koji mi je vrlo malo pomogao da se tegobe ublaže. Od lekova trenutno koristim: Nebilet 2.5mg, Proscar 5mg, Sortis 20mg, Cardiopirin 100mg, Tritace 2,5mg, lamal 100mg, zamena Lamictal 100mg. Da li je moguće da neki od navedenih lekova može da izazove zatvor stolice?
    Hvala Vam na odgovoru, koji sa velikom nadom iščekujem i pozdravljam Vas.