Obracam se sa nadom da mi barem vi pomognete u pronalazenju dijagnoze...Pre godinu dana sam pocela osecati bol u ledjima ispod desne lopatice posle unosenja masne hrane , kokica, slatkisa ili mahuna...bol je nekad prelazio i na vilicu.. pocela sam da mrsavim i za godinu dana sam smrsala 17 kg.U toku jela sam imala mucninu i slabu nesvesticu.Jedne veceri sam se probudila sa ubrzanim radom srca 110 otkucaja i vrucinom koju sam osetila izmedju mozga i lobanje.Zavrsila sam na hitnoj( u Svedskoj) gde su mi uradjeni testovi ...gastroskopija (hiatus hernija...biopsija ok .manjak vitamina b12, magnezijum -kalijum- natrijum na granici a status jetre : Bilirubin 6 µmol/L S_ALP 0,6 µkat/L S-GT 0.14 µkat S-ASAT 0.24 µkat S-ALAT 0.21µkat S-LD 1.0 µkat Lekari tvrde da je sve u redu a ja jedva ustanem iz kreveta..imam slabost u nogama , ljuljam se kao da sam na brodu , mucnina , naduvan stomak,tresem se, bol u vratu, glavobolje,toplina izmedju mozga i lobanje, bleda, zatvor pa diare. Uradjen mi je i ultra zvuk jetre ,zuci i pankreasa i to je ok...Dobila sam da pijem vitamine i proteine i da se javim za 4 meseca. Molim vas ako mozete da mi vi mozda postavite dijagnozu..Zbog " ljuljana" sam bila i na psihijatriji ali su rekli da sam psihijatrijsi skroz ok.Svi mi govore da sam ok a ja jedva hodam.. Unapred hvala za odgovor..

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Sve sto ste do sada uradili ne bi trebalo da bude razlog za tegobe koje imate. Hiatus hernia se leci lekovima i ne daje tegeobe koje opisujete. Predlazem da Vas pogleda neurolog i eventualno specijalista za uho grlo i nos. Ne znam koliko godina imate, da mozda nije nastupilo tzv prelazno doba pa da reagujete zbog hormonskog poremecaja. Pozdrav