Dijagnostifikovan mi je hronični pankreatitis, iako ultrazvučni i CT pregledi nisu dali nikakav nalaz. Ono sto me interesuje je koje su komplikacije i koja je učestalost komplikacija, te koje lekove protiv bolova da koristim budući da imam i hronični gastritis?

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovani, Najpre je potrebno da se zna koji uzrok hronicnom pankreatitisu, od toga zavise i potencijalne komplikacije, koje su pre svega vezane za ostecenje i endokrinog dela pankreasa i pojave secerne bolesti, kao i stbaranje pseudocisticnih komplikacija u pankreasu, ukljucujuci i pojavu slobodne tecnosti u trbuhu ili izliv na plucima. Postoje i druge metode koje mogu da dijagnostikuju hronicni pankreatitis ukljucujuci i ERCP i endoskopski ultrazvuk. Od lekova uzimajte Baralgetas, on ne ostecuje sluzokozu zeluca. Pozdrav