Poštovani,
    16.05.2008. god. Imala sam laparoskopsku operaciju žučne kese prilikom koje mi je izvađen kamen promera 21 mm i odstranjena žučna kesa. Pre operacije nisam imala nekih većih tegoba sem blagog žiganja u predelu žučne kese, a vrednost amilaze u krvi je bila 155 u/l (koja se pre operacije svela na normalu), što je i bio razlog da pristanem na operaciju. Međutim, posle operacije imam bolove ispod desnog rebarnog luka čiji uzrok ne mogu da povežem sa hranom koju sam pojela i koji još uvek traju. Na ovo sam se žalila doktorki nakon operacije i ona mi je rekla da bi ti bolovi trebalo da prestanu nakon godinu dana i prepisala pankreatin da pijem po potrebi. Nemam problema sa apetitom, varenjem niti stolicom. Pošto je prošlo više od godinu dana, a ja dalje imam bolove koji nisu jaki, ali su opterećujući i javljaju se sa prekidima. Interesuje me šta može da bude njihov uzrok i koje bi analize i preglede trebalo da uradim.
    Unapred zahvalna Jelena Petrović.

    Odgovoreno: 26. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite eho gornjeg abdomena, i ponovite kompletnu laboratoriju, dolazi u obzir u dogovoru sa ordinirajućim lekarom da uradiite i gastroskopiju. Simptomi kod trećine bolesnika koji su bili prisutni pre operacije žučne kesice budu prisutni i na dalje.