Poštovani kod moje ćerke od 13 god. je postavljena dijagnoza ulcerozni kolitis.Dete mi je već dva meseca u bolnici.Imala je stolicu koja je bila kašasta sa primesom krvi u njoj.Do pre 4-dana stolica je postala normalna formirana i bez krvi i povratila je potpuno kilazu.Tada joj je urađena gastroskopija i nakon toga se u stolici već par dana pojavila krv.Interesuje me da li je to možda zbog gastroskopije koja je rađena i koliko traje oporavak pacijenata.

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovani, Krvarenje koja Vasa cerka ima nije posledica gastroskopije. Ulcerozni kolitis je hronicno oboljenje debelog creva, i u zavisnosti od ekstenzivnosti zahvatanja debelog creva odredjuje se terapija. Oporavak razlicito dugo traje opet u zavisnosti od ekstenzivnosti bolesti, kod nekih pacijenata terapija odrzavanja je i dozivotna. Pozdrav