Poštovani,
    Imam jedan problem koji me plaši. U zadnje vrijeme nemam potrebu da izlazim na veliku nuždu iako stalno jedem puno jer sam punija osoba ponekad tek onako pokušavam nazor da odem u wc ali je nemoguće izlazim vrlo malo i to svako drugi treći dan bojim se toga šta bih trebao da uzmemo od lijekova za poboljšanje stolice. Znači nemam nagon za obavljanjem velike nužde znate li šta je problem ima li kakav prirodni domaći lijek.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.

Komentari na pitanje: #32915

    • dr Rakocevic 04. 07. 2009.

      Poštovana,
      Kao nutricionista ja Vam neću ponuditi internistički pristup problemu zatvora, to jest flašicu ili kutiju tableta odmah, nego najpre promene u načinu ishrane i stila života koje lek mogu da učine nepotrebnim. Lakše je uzeti lek nego nešto menjati u navikama, ali vaše navike već su vas učinile punijom osobom i pre i li kasnije od lekara ćete tražiti pomoć zbog gojaznosti i njenih komplikacija. Sada ukratko: najmanje 3 obroka dnevno u koje uključiti dosta povrća, užine voćne, nemasna peciva ili hleb ali od integralnog brašna, obavezan tanjir supe za ručak, 3-5 čaša vode u toku dana i redovna fizička aktivnost. Oko uzimanja slatke hrane sami zaključite :) Budite uporni dugoročno, a famozni Portalak uzimajte ukoliko posle mesec dana nema poboljšanja sa zatvorom.