Poštovani,
    Nakon stresnog perioda u mom životu unazad 1 i pol godine imam probavnih problema. Zbog nelagode i bolova u želucu, podrigivanja i mučnine radio sam gastroskopiju u Maju 2008. godine. Dijagnoza je bila gerb i i bilijarni refluks. Periodične žgaravice i jak nagon na podrigivanje je smirila terapija controloc-om. Ostao je stalan osjećaj stranog tijela u grlu koji teško psihički podnosim. Nadavno rađeni ultrazvuk abdomena i kompletni nalazi krvi su besprijekorni. Prije mjesec dana, nakon bolova ispod lijevog rebarnog luka, krčanja crijeva i periodično kašaste stolice radio sam kompletan nalaz stolice i pronađene su mi kolonije gljivice candida. Preporučeno mi je ponavljanje nalaza stolice nakon terapije Rudakol i Linex 15 dana, te Nystatin 7 dana. Molim Vas da mi odgovorite da li je sve moje tegobe unazad više od godine dana mogla izazvati candida i koliko treba organizmu da je se riješi uz ovu terapiju?
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Tegobe iza grudne kosti su najverovatnije bile uzrokovane oštećenjem jednjaka zbog gerba. Kandida je tvrdokorna na terapiju, nemojte se iznenaditi ako nalaz i dalje bude pozitivan, što nikako nije razlog za očajavanje. Nema Vas pregleda i specijalista orl zbog osećaja stranog tela u grlu.