Poštovani,
    Ranije kada sam se javila, dobila sam jako lijep i opširan odgovor na svoje pitanje, nadam se da ćete mi i ovog puta izaći u susret, bila bih Vam jako zahvalna. Ovog puta u pitanju je jedan jako, tako da kažem meni, čudan problem. Prije mjesec dana, jaki bolovi u svim djelovima stomaka, odveli su me u hitnu pomoć, pa u urgentni blok, pa na brojna ispitivanja. Na kraju, dobila sam terapiju: geramicin (za bolove u bubrezima) 4 inekcije, 1 kutija cefalexina (za echerichia cooli - urinokultura pokazala >100 000) i nakon toga 2 kutije pipem-a. Nakon te terapije urinokultura je pokazala da još uvijek imam e cooli, ali manje od 50 000. Nakon sve te terapije, bolovi u donjem dijelu stomaka se nastavljaju. Ginekolog mi je konstatovao jaku upalu jajnika i prepisao 14 longacef inekcija i neo penotran. Sve to u mjesec dana. Na pola sam terapije, a ne osjećam poboljšanje. Čak imam dodatni problem sa vrlo čestim mokrenjem, nema bolova, ni peckanja, samo je jako jako često. Zbog neobjašnjivih bolova u stomaku, koje često ni sama ne mogu locirati, pomišljam i na debelo crijevo. Molim Vas bar za neko objašnjenje ili savjet.
    Unaprijed, puno hvala!

    Odgovoreno: 30. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu svega što ste pomenuli ima 2 jaka razloga za Vaše tegobe, jaka upala janika (desnog ili levog) i infekcija mokraćnih puteva. Terapija koju ste dobili je adekvatna. Ukoliko tegobe ne prestanu treba razmišljati i o debelom crevu (crevuljku, ili spoju tankog creva sa debelim ako su bolovi više desno, odnosno džepovima u debelom crevu tj. divertikulumima ako su bolovi više levo).
      Pozdrav.