Poštovani doktore, više ne znam kome da se obratim za pomoć,imam problem koji me muči od 2002 godine. Sve je počelo pritiskanjem ispo levog rebra, nije bol već imam osećaj jakog pritiskanja kao da mi kamen stoji ispod a uz to mi otežava i disanje. Isla sam na rendgen i sve je bilo ok., ustanovljen je vrlo blag gastritis koji mi inače ne bi trebao stvarati probleme, zatim sam išla na ultrazvuk abdomena i to je bilo u redu, također sam radila i to više puta ultrazvuk srca kao i EKG i to je bilo u redu. Na kraju sam otišla, ne znajući više šta da radim jer mi otežava svakodnevne obaveze, kod jedne babe koja mi je rekla da imam podignut želudac. Posle toga mi bude bolje izvesno vreme pa opet po starom. Inače sam primetila da su mi rebra na levoj strani postala izbačenija a imam jak osećaj da ih neto potiskuje ispod.Nadam se da ćete mi uspeti dati neki odgovor. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 19. 02. 2008.
    • Postovana, Najverovatnije da je u ptanju tzv sindrom visoko podignute leve krivince debelkog creva. Pa ipak, prvo treba uraditi pregled zeluca endoskopom, gastroskopiju, ako je ona negativna obavezno uraditi i pregled debelog creva. Obzirom da tegoebe traju skoro 6 god. Najverovatnije se radi o funkcionalnom poremecaju. Pozdrav