Postovani gospodine profesore Ja sam Vas pre nekoliko dana pitao u vezi nepodnosljivosti meda.Odgovorili ste mi da Vam posaljem rezultate laboratorije,nalaz jetre i Laboratorijiski nalazi su u granicama,jedino imam povisenu glikemiju,oko 10,Holesterol 5,7,trigliceridi l,7,krvna slika uglavnom uredu, bela krvna zrnca 11,46,crvena 4,08,hematokrit 0,36,PDW 73,3,sedimentacija 14 Na skeneru: u jetri nema fokalnih promena.Pankreas,slezina,nadbubrezne zljezde b.o Od lekova uzimam: Dephereline amp i Flutamid tabl. za operisanu prostatu,amlopin 5 mg i hemokvin plus 20 mg,za pritisak,glibedal i gluformin 2x 1 za povisenu glikemiju. Eto to je sve.Nalazi su pravljeni u oktobru u VMA. Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 02. 2008.
    • Postovani, Zahvaljujem na analizama koje ste mi poslali. Najverrovatnije je u poitanju poremecaj u apsorpciji secera kosi su sastavni deo meda koji za sobom aktiviraju brojne vaziaktivne materije praveci Vam subjektivne tegobe. Sa drge strane imate i povisene vrednosti secera u krvi, u svakom slucaju med uzimati samo uz savet endokrinologa, ali obaveznno ukoliko Vam endpkrinolog to dozvoli uz punu casu vode. Pozdrav