Postovani prof. Nagorni, Vec duze vreme (oko 6 meseci) imam probleme sa stomakom. Najpre su bili povremeni sevajuci ili podmukli bolovi koji su se pojavljivali bez nekog pravila i na levoj i na desnoj strani stomaka, i sasvim pod rebrima i sasvim nisko. Nalaz krvi nije pokazao nista neobicno, kao ni urina. Ultrazvuk je samo konstatovao pesak u desnom bubregu i besici. Internista mi je rekao da "ne obracam na to paznju" i to je bio kraj ispitivanja. Bolovi su se medjutim nastavili i postali ucestaliji. Imam sada stalni osecaj nadutosti, povremene sevajuce bolove i ceste prigusene bolove (i sa prednje strane i sa ledjne strane, ispod rebara), uz osecaj postojanja mehura u utrobi, zvucan rad creva, povremene gasove i podrigivanja. Molim Vas da mi kazete sta bi mogle biti moguce dijagnoze i sta bi trebalo preduzeti? Neko mi je rekao cak da bi mogao bit i rak liki nesto slicno. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 17. 02. 2008.
    • Postovani, Tegobe koje imate nikako ne mogu biti povezane sa malignim oboljenjem digestivnog trakta. Najverovatnije da se radi o poremecaju varenje, ili mozda poremecaj u bakterijskoj i gljivicnoj flori creva. Predlazem da uradite kompletnu laboratoriju sa krvnom slikom i da date stolicu na pregled na bakterije, gljivice i parazite. Javite mi se sa nalazima. Pozdrav