Poštovani,
    moj svekar ima 78 godina i konstatovano mu je da ima kamen u žučnoj kesici. Trenutno od terapije uzima samo palitrex 500 i veoma je malaksao. Zanima me da li u njegovim godinama preporučujete hiruršku intervenciju, ili postoji još neki način rešavanja njegovog problema? Čitala sam da postoji neka laserska intervencija pa me zanima da li je to bolje zbog njegovih godina? Ako se ne preporučuje hirurška intervencija može li vremenom doći do komplikacija i da li postoji neka terapija u obliku lekova, čajeva i sl.
    Unapred zahvalna Biljana Zemljak.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      operacija koju pominjete je laparoskopska, a ne laserska i ona je manje traumatična, ali indikaciju za operaciju postavlja hirurg. Treba uzeti u obzir opšte stanje svekra, dodatne bolesti. Svaka operacija je skopčana sa rizikom. Ne postoje pouzdani lekovi koji mogu da stope kamenčiće. Pozdrav