Postovani Profesore, htela sam da vas pitam da li se skenerom mogu pregledati sva sreva i debelo srevo jel osecam neke tegobe u levoj preponi a nije jajnik mada kad sam prvi put osetila te tegobe bila je u pitanju upala levog jajnika ali je sada na kontroli bilo sve dobro sto se tice jajnika,i imam bolove simetricno levo i desno u visini pupka kao uz trbusni misic i to se javlja povrmeno kao kratak bol a poceo je da se javlja pre vise od godinu i po dana posle slucajnog trovanja hranom i povracanja,krvna slika mi je u redu osim malo leukocita u mokraci al su mi rekli posto imam pesak i kamencic da je to normalno,da li se preko krvne slike moze videti ako nesto u telu nije dobro,bas sam zabrinuta i cesto imam kao probadanja po stomaku svuda i gasove u donjem delu stomaka i nadimanja...jako mi je vazno Vase misljenje... Hvala na Vasem vremenu i unapred zahvalna na odogovoru

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    •  Postovana, Najbolja metoda za p[regled debelog creva je kolonoskopija, endoskopski pregled kojim se fleksibilni aparat uvodi preko cmara i gde se pregleda kopmpletna sluzokoza. POoslednjih godina se sa uspehom primenjuje i endoskopska kapsula kojom se prevashodno pregledaju tanka creva, a od skora je moguce pregledati i debelo crevo, za sada samo u evropskim centrima. Postoji metoda virtuelne kolonoskopije, metoda kojom se pregelda debelo creva uz pomoc specijalnog skenera, ali ona tesko otkriva promene manje od 1 cm. pozdrav