Pozdrav Moje ime je Bosko imam 29 godina i pisem vam sa dalekog hladnog Islanda.. Od prije godinu,tacnije od januara 2007 godine poceli su moji problemi,da napomenem da sam imao urodjenu manu na kicmi(myelomeningocele)i operisan sam kao novorodjence u Sarajevu gdje sam i rodjen. Cak i pored ove operacije nikada nisam imao nikakvih posledica ni zdravstvenih problema tokom cijelog zivota sve do sada.Kao sto rekoh U jan...2007 godine poceli su bolovi iz cista mira u predjelu repne kosti i anusa,, posle vizite kod ljekara ustanovljen mi je prostatitis, i naravno svi problemi vezani za prostatitis,,,otezano mokrenje,bolovi mjehura,problemi sa erekcijom itd...da neduzim o tome jer to nije vase polje interesovanja.u svakom slucaju sto se tice prostatitisa to je trajalo nekih 6 mjeseci i napoklon sada je mnogo bolje ali bolovi u anusu su ostali i dalje koji su se posle prosirili na stomak,sa lijeve i desne strane ispod pupka,grcevi u stomaku,uzasno tvrda stolica,veoma otezano ispustanje vj! etrova cak i pored velikih nadimanja u stomaku,svrab,bol i pecenje u anusu posebno posle ispraznjavanja crijeva, stolica neredovna svaki 3-4 dan, prije nego sto imam osjecaj za potrebom ispraznjavanja crijeva imam uzasne grceve u stomagu,,,i sad ono naj interesantnije-- vizita kod Gastroenterologa, uradjena gastroskopija(uredna),uradjena kolonoskopija(uredna),nemam hemoroide osim vrlo rijetko posle otezanog ispraznjavanja trag svijetlocrvane krvi na toalet papiru.. Isti simptomi i dalje traju, od strane Gastroent... upucen na CT abdomena koji je bio uredan...Posle izvijesnog vremena upucen na MRI na kojoj je vidjen problem sa nervima u predjelu moje stare operacije na kicmi,,, indikacije na ponovnu operaciju od strane neurohirurga,,,prije mjesec iznenzdni napad zeluca i zavrsetak u hitnoj u kojoj su ustanovili ponovnim pregledom MRI snimaka da imam kamencic u slijepom crijevu,,, slijepo crijevo odstranjeno prije 10 dana "laparoskopiskim pregledom" ali bolovi,svrab,osjecaj p! ecenja u anusu i dalje traju, isto i kao bolovi i grcevi u sto! maku i t vrda,bolna,neredovna,stolica,, Molim vas za savjet sta dalje da radim i kom ljekaru da se obratim i koje preglede da uradim s obzirom da zivim na Islandu,, pokusao sam sa promjenom ishrane ali nije bilo efekta...trenutno trosim lijekove za bolove "Nobligan" i lijekove za opustanje nerava na kicmi "Lyrica" propisan od strane neurohirurga.. Zboravih da dodam da sam bio dosta sujevjeran na pocetku na ove Islandske ljekare pa sam polovinom 2007 otputovao do Beograda i ponovo uradio sve gore navedene preglede na VMA osim Kolonoskopije,, i sve je bilo uredno,, stvarno vise neznam sta da radim i kome da se obratim,,, Iskreno vas molim za savjet STA DALJE... Izvinjavam se zbog dugog teksta ,,, nadam se odgovoru i unaprijed vam se mnogo zahvaljujem

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovani, Simptome koje navodite vezano za predeo cmara mogu da budu posledica hemoroida koji Vam se retko pojavljuje, a retko i posledica postojanja parazita koji se mogu dokazati pregledom stolice ili brisom anusa. Sasvim je moguce da su ostale tegobe vezane za probleme sa nervima na mestu ranije operacije. Mislim da ste uradili sve preglede koji su mopguci za simptome koje imate. U nadi da sam Vam makar malo pomogao Pozdrav