Imam problem sa glasnim radom organa za varenje. Nezavisno od stanja gladi ili sitosti, iz moje utrobe dopire zvuk koji nalikuje krcenju,cedjenju... Stvara mi osecaj neprijatnosti u telu, a i neprijatno je kada sam u drustvu jer je zaista glasno. Nikada do sada nisam imala bilo kakvih problama sa varenjem, a sto se tice ishrane ona je umerena, raznovrsna. Interesuje me opsta priroda ovog problema i kako bih mogla da ga otklonim ( da li bih trebala da odem na pregled ili postoji nesto sto sama mogu da preduzmem da ovo ''pevanje creva'' prestane, eventualno da se stisa). Hvala Vam unapred!

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovana, Pre svega treba gastroenterology klinicko da Vas pregleda. Najverovatnije se radi o funkcionalnom poremecaju digestivnog trakta, mozda ubrzanom radu digestivnom trakta sa cewstim grcenjem musculature digestivnog trakta. Dosta pacijenata ima tegobe koje navodite. Ukoliko je rad creva ubrzan i imate kasaste ili prolivaste stolice trebalo bi uraditi pregled tankih creva kontrastom tj barijumom. Pozdrav