Sta se sve podrazumeva pod gastroetreoloskim ispitivanjima.Otpustena sam iz urgentnog centra sa dijagnozom colia.Imaala sam nadutost stomaka i povracanje,posle kog je nastalo grcenje misica i nesvestica.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    •  Postovana, Trebalo bi da to podraqzumeva da Vas pregleda gastroenterology i predlozi dalje ispitivanje. Na osnovu par tegoba koje ste naveli treba sprovesti ispitivanje krvne slike i op[te laboratorije, eho gornjeg abdomena i verovatno bi trebalo, ali to kazem napamet bez pregleda i pregled jednjaka zeluca i dvanaestopalacnog creva, najbolje metodom gastroskopije. Pozdrav