Molim Vas ako mozete da mi odgovorite na ovo pitanje.Vec godinu dana imam kandidu u crevima lecio sam je Nistatinom, cajevima Josif Pancic instituta,striktnom dijetom nista secer,kvasac,belo brasno,sokovi itd.Jedino sto se desilo je da sam izgubio kilograme sa 80 na 70 kg.Imam stalni osecaj opste slabosti.Sada trenutno ne jedem samo secer ako on moze da se izbegne!!!Koristim probiotike,vitamin c, a dobio sam i neki homeopatski lek Candida yeast.Molio bih Vase mišljenje o svemu ovome jer neki lekari kazu da se ona ne leci nego se ceka da organizam ojaca, dok drugi preporucuju lekove!Hvala!

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    •  Postovani, Candida se leci, nekada je potrebno nekoliko doza lekova. Neophodno je kod pregleda stolicve da se odredi broj kolonija jer se manje od 20 kolonija ne leci. Dijta koju ste sproveli je ispravna. Treba ponoviti ili dozu Nistatina 3x1 u trajanju od 10 dana, ili umesto Nistatina uzeti Diflukan od 50mg, 10 dana, kao i sprovesti dijetu, te nakon terapije od 10 dana ponoviti pregled stolice. Razlog za veci broj kolonija kandide u stolici je opbicno poremecaj crevne flore zbog upotrebe antibiotika. pozdrav