Poštovani,
    Imam 27 godina i sasvim sam siguran da imam hiatus herniu već više godina., (apsolutno sve simptome imam) svestan sam toga da moram da obratim pažnju šta jedem i pijem, neko vreme sam pio i omeprol, mada smatram da je u pitanju fizički poremećaj i ne vidim kako lekovi mogu da pomognu. Da li postoji još neki savet i da li se uopšte ovakav poremećaj može sanirati zauvek? Nisam radio test na helico ali me interesuje da li helico može da bude uzrok nekih simptoma za koje mislim da potiču od hernie?
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      neophodno je da uradite gastrosakopiju i pregled jednjaka i želudca barijumom da bi se eventualno sagledala veličina kile i procenilo da li može da se leči lekovima ili operacijom. U principu helicobacter ne izaziva nikakve specifične simptome.