Poštovani,
    Ukoliko se mora ukloniti pankreas, da li je moguće živeti bez njega? Kakav bi to bio način života?
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 05. 2009.

Komentari na pitanje: #29280

    • Procitala sam dijanino pitanje i interesuje me kako joj je sin sada. Mom muzu je pre par dana otkriven tumor izmedju glave i tela pankreasa vel. 2, 5 cm koji se nije nigde prosirio pa me zanima da li postoji oporavak i kakav je zivot posle operacije. On ima 38 god.

    • Dete od osam godina uradjen aje operacija pankreasa gde mu je uklonjeno oko 80 posto pankreasa, s tim da je sacuvana gusteraca, ono sto mene interesuje da li je moguce ziveti bez pankreasa ukoliko pankreas ne proradi

    • Postovani radila sam ct stomaka. Snimak mi je pokazao da imam samo glavu pankreasa. Imam 50 god. Jeli moze struniti ili se osusiti dio pankreasa ili se moze tako roditi molim vas da mi odgovorite. . Sad idem na dalje pretrage ali normalno to treba cekati. Unapred hvala