postovani,radila sam gastroskopiju 3 puta medjutim i dalje imam muke sa kiselinom sta god pojedem da mi smeta ,ne znam sta da jedem a dr.BULAIC MI JE PRVI PUT NA GASTROSKOPIJI REKAO DA JE REFLUKSNI EGZOFAGITIS MEDJUTIM MENI IAKO SAM PILA OMEPROL OPET ISTO BILO,ZATIM DRUGI PUT NADJENA HELICOBAKTERI ,I TRECI PUT SE POKAZALO DA JE IZLECENA ALI MENI OPET ISTA MUKA.MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE KOJI LEK DA UZMEM ,SADA UZIMAM GALUSIL LAC DRAZEJE ALI TO SAMO TRENUTNO POMOGNE.IMAM 54 GODINE I U ZADNJIH 3 GODINE SE SVE TO IZDESAVALO .UNAPRED ZAHVALNA

    Odgovoreno: 06. 02. 2008.
    • Postovana, Verovatno da i dalje imate refluksni ezofagitis. Pokusajte sa tabletama Nexiuma od 20mg, 2x1 pola sata pre jela, ali izbegavajte i kasni nocni obrok, jedite cesce u toku dana, sa kolicinski manje hrane, izbegavajte slatkise, posebno cokoladu i pepermint, smanjite tezinu ako ste gojazni, izbegavajte pikantnu hranu i gazirane napitke i spavajte sa podignutim uzglavljem/ Uz lekove i dijeta je sastavni deo terapije. Ukoliko i dalje imate tegobe ponovite gastroskopiju. Pozdrav