Poštovani,
    Molila bih vas za mišljenje i tumačenje lab. analiza ali da Vas pre svega upoznam sa dijagnozom mog oca. 2007. godine dijagnoza je bila cirrhosis heparis aethylica k 70.3. Od tada se pridržava svih lekarskih saveta ide na redovne kontrole i redovno uzima terapiiju. Mene brine to što su mu laboratorijske analize u odnosu na prethodne lošije pa bih Vas molila da mi date svoje mišljenje jer je kontrola zakazana za kraj sledeće nedelje. Ck-218, ldh-l-268, alp-364, ggt-102, ast-84, alt-57, gluc-16.61, hdl-0. 88, ldl-2.48, t bil-28, fe-3.5, dbil-8.2, se-32, plt-75. Sve ostale su u granicama normale. U poslednje vreme se često žali na drhtavicu i temperaturu 37.5-38 i noge su me jako otečene, skoro duplo su deblje.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nalazi su u granicama očekivanog za oboljenje koje Vaš otac ima. Verovatno ste dobili informaciju da je ciroza jetre teško i hronično oboljenje, kada plamenito tkivo jetre ne može više da se obnavlja i kada su poremećeni svi procesi koji se zbivaju u jetri, pa i snižene vrednosti belančevina zbog čega Vaš otac ima otoke.