Poštovani doktore Nagorni,
    hvala vam na brzom odgovoru, u vezi bolova u stomaku i ciste u glavi pankreasa, zanima me još kakva su vaša iskustva sa tim cistama, da li je nekad potrebna operacija i da li one mogu prerasti u karcinom, poslednji radiolog koji me je gledao rekao mi je da ta cista po svom izgledu tu možda stoji i od rođenja, zaboravio sam da vam kažem da su me iz vojne bolnice u Nišu poslali na vma u Beogradu gde mi je doktor Perišić, tada pre godinu dana, radio eus pogledao sve rezultate koji su mi rađeni i rekao mi da pankreas uopšte ne izgleda kao da je pretrpeo upalu, on me je inače i uputio na mrcp samo zbog ciste ne bi li isključio neko ozbiljnije oboljenje, i rekao da mene tu ništa ne bi trebalo da boli, da sam uplašen i da su ti bolovi posledica straha i preopterećenja time, jer mi je otac umro malo pre toga od kancera na jetri, i da nastavim potpuno normalno da živim, a u Nišu su mi dali šestomesečnu dijetu i zabranu bavljenja sportom, da li je moguće da psiha tako utiče na organizam i da ti problemi sa stomakom budu na nervnoj bazi, malo me bune ta opoprečna mišljenja lekara pa bih čuo i vaše, izvinite ali zaista ovde u maloj sredini nemam sa kim o tome da popričam,
    unapred zahvalan, inače zovem se Goran i živim u Boljevcu kod Zajecara.

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovani Gorane,
      doktor Perišić, koga izuzetno cenim i poštujem vam je sve lepo objasnio i potpuno je u pravu. Što se tiče iskustava sa cistama, prave ciste ne mogu da regrediraju tj da se smanje ili izleče, dok pseudociste koje su posledica prethodno zapaljenja pankreasa mogu da se smanje.