brat mog supruga ima zeludacnu kilu koja je dijagnostikovana na osnovu  simptoma a od pregleda je radjen samo rendgenski snimak zeluca.ako bi  mogli da mi odgovorite dali simptome koje cu vam navesti moze da proizvede  zeludacna kila.naime on pocne da oseca gusenje jako lupanje srca i veliki  pritisak u glavi a onda predpostavljam od panike pocinje da se znoji i kao  da ce da se onesvesti.dali je to posledica hernije ili je psiha u  pitanju.od lekova pije rupurut i ponekad ranisan i bromazepam.na snimku je  uocena samo jak gastritis.unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Postovana, Zeludacna kila komopresijom na srce moze da uzrokuje lupanje srca i gusenje, retko pritisak u glavi. Neophodno je da uraditi gastroskopiju sa Helico testom. Ranisan je nedovoljan ukoliko se potvrdi dijagnoza zeludacne kile. Ukoliko se ona iskljuci gastroskopijom, onda tek moze da se razmislja i o psihi kao uzrocniku tegoba.