Poštovani,
    Imam 23 god. pre 4 god. su mi počeli jaki, nepodnošljivi bolovi u predelu pupka, donjeg stomaka i levo ispod rebara. Malaksalost, neko čudno preznojavanje, teško disanje. Završila sam u bolnici umalo operisana pod dijagnozom da mi je pukao čir na želudcu. Sva sreća nije bilo to. Radila sam posle sve žive analize. Prvo mi je jedan specijalista konstatovao jak gastritis, posle gastroskopije, ultrazvuka i pipanja stomaka, odredio terapiju i dijetu koja nije pomagala. Da bi posle drugi rekao da takvi simptomi ne mogu biti od gastritisa ali nije znao šta je. Tako se ja vučem po lekarima i još uvek imam te napade a nemam pojma šta mi je. Radila sam i snimanje creva (valjda kolposkopija). Pokazala je da je sve u redu. Test na heliko bakt. Takođe u redu. Rentgen želudca, tu su mi rekli da je kao smaknut. Neke žene su mi nameštale ali nije mi bolje. Kao da imam neki krompir u stomaku, to mi se šeta oko pupka i tvrdo je a nekad ne mogu ni da se pipnem po stomaku od bola. Smršala sam 15 kg. Od tih stalnih bolova ne mogu ni da jedem kako treba. Ujutru osetim žeđ i bol a ne glad. Stalno sam naduta i puna gasova, nekad uz te napade imam i proliv a nekad zatvor. Od nervoze i stresa često imam napade. Organizam mi je u užasnom stanju, nemam snage ni za šta, stalno sam prehlađena, verovatno mi je imunitet užasan. Ne znam šta više da radim i kome da se obratim za pomoć. Barijum sam pila za snimanje želudca rentgenom, nisu mi rekli da je i za tanka creva, tako da nisam sigurna. Tada su mi rekli samo da je želudac jako spušten. A evo šta piše u nalazu sa kolonoskopije rađene pre godinu dana: spoljašnji i digitalni nalaz uredni. Kolonoskopom do 20cm u terminalni ileum. Na sluznici rektuma i kolona u celini kao i terminalnom ileumu nalaz uredan. Bauhinijeva valvula: b.o. Unutrašnji hemoroidi I stepena. Jaki bolovi mi nisu svakodnevni, ali jeste povremeno žiganje sa leve strane pupka i tvrd stomak u predelu pupka. Hrana mi smeta svaka kad imam te jake bolove, kao i tečnost a ovako u principu nema veze sa određenom hranom. Jednom mi se pojavila sukrvica u stolici, takođe i sluz. Temperaturu imam u slučaju prehlade. Laboratorija je poslednji put bila ok, a crp je bio 0 (nor). Pre godinu dana. Šta ja sada da radim? Kom lekaru da se obratim? Ovako ne mogu više da kuliram a posle tolikih ispitivanja niko ne zna šta je. Kako da ja znam? A bolovi ne prestaju. Na psihičkoj bazi nisu. Bila sam i kod tih stručnjaka.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Vaše tegobe apsolutno zaslužuju da budete hospitalizovani i da se jednom definiše i reši vaš zdravstveni problem. Ukoliko ste ranije imale česte ginekološke probleme konsultujte i ginekologa da Vam možda priraslice ne prave probleme.