Poštovani,
    Imam 30 god, nije mi dijagnostifikovana hiatus hernia, ali po simptomima sam siguran da je imam. Pridržavam se zaista dijetalne ishrane (ništa masno, mali a česti obroci), zanima me da li postoje neke vežbe kojima mogu da ojačam dijafragmu, da mi ne se ne bi tako često želudac podizao čak i posle malih obroka. Posao mi je sedeći i zaista osećam ogromno olakšanje kada dođe vreme za polazak kući, pošto jedva izdržavam dugo sedenje. Molim Vas za savet. Radim zgvrcke, da li je to dobro. Takođe, išao sam na "nameštanje želudca" i zaista mi je neko vreme bilo bolje, ali sada mi se ponavlja težak period sa svakodnevnim pritiskom pod grudima i vazduhom.
    Unapred zahvalan za bilo koji savet, vežbe koje pomažu.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ne znam šta je nameštanje želuca pa ne mogu da Vam odgovorim. Nisu mi poznate vežbe za jačanje dijafragme, možda dr. Feelgood može da Vam tu pomogne, ali ukoliko sumnjate da imate kilu, uradite pregled, tj. Gastroskopiju ako Vam je rađen samo rendgen ili rendgen sa barijumom ukoliko je urađena prethodno gastroskopija.