Poštovani,
    Moja majka ima polipe u žučnoj kesi, na ultrazvuku su joj rekli da su veličine pola santimetara. Interesuje me da li je bolje odmah ići na operaciju ili pratiti na 6 meseci? I da li to da li i kada može da pređe u maligno oboljenje zavisi samo od veličine polipa ili i to treba na neki način odmah prokontrolisati a da način kontrole nije ultrazvuk?
    Unapred zahvalna Lidija.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Polipi mogu da pređu u maligno oboljenje, doduše retko, pa se zato žučna kesica sa polipima prati, a zatim i operiše. Ultrazvučni pregled za praćenje veličine polipa je doboljan. Uradite još jedan kontrolni pregled a onda vodite majku na operaciju.