Poštovani,
    Šta znači nervozno (iritirano) debelo crevo koji su simptomi i kako se leči. I još me zanima da li oboljenja debelog creva uvek budu praćena promenama u stolici? Ja imam tupe bolove u gornjem levom delu stomaka bukvalno cela četvrtina do visine pupka, ponekad se šire pozadi prema kičmi. Uz sve to stolice su normalno formirane bez promena. Da li to ima veze sa crevima.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Oboljenja debelog creva uglavnom budu povezana sa pormećajima u stolici, izgledu, boji, konzistenciji, krvi, sluzi, gnoju, brojku stolica. Kod funkcionalnih oboljenja to nekada mogu samo biti bolovi, odnosno zatvor. Ukratko to su i najosnoviji simptomi iritabilnog creva koje može da bude praćeno i prolivima. Leči se preparatima tipa rudakola ili flobiona.