posle date stolice na analizu izolovana mi je u 1/3 kulture gljivica iz  roda Candida.kako sam to dobila? inace imam nadutost donjeg stomaka i ne  redovnu stolicu. doktor mi je van drzave trenutno pa bih molila za savet-  cula sam za nistatin, diflukan , flukonazol- ali da i nisu tako efikasni-  i da li je moguce da proces oslobadjanja od gljivica traje poprilicno  dugo. uplasena sam. sta bi ste mi vi preporucili- ima li nesto na  prirodnoj bazi, neki caj mozda?

    Odgovoreno: 01. 02. 2008.
    •  Postovana, Terapija candied zaista potencijalno moze da potraje nekoliko meseci ili duze. Predlazem da uzimate tab. Nistatin 3x1 dnevno 10 dana zajedno sa Caps. Probiotic 1x1, dnevno, da ne jedete slatkize za to vreme i da ne upotrebljavate belo brasno. Nakon 10 dana pauze od prestanka terapije ponovite pregled stolice, ali neka Vas lekar da nalog da se izbroje kolonoije. Pozdrav