Poštovani,
    već godinama imam isti problem, obično usled stresa ili nervoze počinje da mi krči stomak veoma glasno i naravno prouzrokuje mi stvaranje gasova i oticanje stomaka a kako nisam često u mogućnosti da u takvim trenucima odem do toaleta, pojačava mi se nervoza stomaka koja prouzrokuje još glasnije krčanje pa stoga i moju nervozu i preznojavanje. Imam redovnu stolicu, 2-3 puta dnevno ali me često boli želudac. Želela bih da znam da li postoji neki lek, terapija ili bilo šta što bi mi pomoglo da moji problemi prestanu jer je zaista nepodnošljivo kontrolisati konstantne gasove i krčanje koje može biti veoma neprijatno?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovana,
      vaš problem je najverovatnije funkcionalne prirode. Pre nego što to dijagnostički bude sasvim izvesno predlažem da uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite i pasažu tankih creva barijumom. Najverovatnije da imate ubrzani prolazak hrane kroz tanka creva.