Dragi doktore,
    bio sam kod vas na pregledu 02.03.2009 god. Imam utvrđenu diagnozu gastroskopijom i koristio sam određenu terapiju. U međuvremenu sam operisao žučnu kesu i nastali su problemi nadimanje, gasovi i gorušica. Doktor mi je prepisao cisap i lanzul od 30mg. I problemi su nestali. Ali to je bilo samo mesec dana i sve se obnovilo. Dao sam krv na pregled i bakterije nije bilo. Kad sam bio kod vas vi ste mi prepisali; lanzul 30mg i sve je bilo dobro do momenta kada sam presao na sabax 30mg i cisap i počeo sam da osećam tegobe u gornjem delu stomaka u predelu želudca, a javili su se i bolovi i to posle uzimanja hrane, kada osećam nadutost, ali i bolove koji se prenose sa desne strane kičme, pritiskom na grudnu kost i to u delu gde se grudna kost završava bolovi prestaju. Sada me interesuje da li preterujem sa uzimanjem hrane ili pak treba ponovni pregled i nova terapija? Da li primenom  lekova uništavam želudačnu kiselinu i time otežavam varenje hrane i problemi nastaju zbog toga?
    Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovani,
      ne mogu da se setim da ste bili kod mene na pregledu, pored toga nikada ne propisujem lanzul tako da ste me verovatno zamenili sa drugim. Vaša ishrana treba da bude prilagođena nakon operacije, da j edete češće, količinski manje, bez nadražajne i začinjene hrane. Predlažem da uzimate 3x1 dnevno lek koji ima dugačak naziv. Caps. Amilaza, lipaza proteaza 24000 ij.