Poštovani,
    ovde se pominje heliko-pilori bakterija kao jedan od uzročnika karcinoma želudca! Recite mi na koji način ona dospeva u organizam, kako bismo mogli to na neki način da sprečimo? Da li je tačno da je  A krvna grupa najpodložnija kanceru? I ako nije zahvalno baviti se matematikom u medicini, koliko procenata kao jedan od uzročnika oboljenja od kancera ima i činjenica da je jedna od roditelja oboleo?
    Veliko pozdrav

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovani,
      sve što se napisali je tačno. Bakterija se prenosi feko-oralnim i oro-oralnim putem, pa u tom smislu je moguća prevencija. Što se tiče matematike, član porodice u prvom kolenu srodstava sa obolelim ima veći rizik od drugih za bolest.