Ponekad su i male ifnormacije od velikog značaja. Evo u čemu je problem  2000 imala sam carski rez, 2001 operaciju slepog creva, i tada kreću moji  problemi za koje sam ja mislila da su trenutni i odlagal ih i itd...  2002-2003 našli su mi da imam miom na zadnjem zidu materice koji je  pritiskao debelo crevo a ono pravilo probleme moje nisam imala redovna  pražnjenja, a i kada sam ih imala bila su jako otežavajuća. Imala sam  stražne nagone po 30 puta u toku dana ali bezuspešno.Ali sam ishranom  regulisala nekako sve to , miom se smanjio išla sam i kod hirurga,  ginekologa, išla na rektoskopiju i ništa nisu našli ustanovili su da imama  psihosomatski kolitis. Ali moj glavni problem nastaje od pre neki dan kada  sam se od bola u stomaku onesvestila i pala kao sveća, povraćala sam i  dobila proliv kada se se creva ispraznila a bile su samo dve stolice retke  ,kada više nije bilo sadržaja dobijem grč i kao da mi se ide u wc ali  krenula je krv crvena pa sve crvenija.... ce!  lu noć. Ujutru sam otišla kod hirurga koji je uradio krvnu sliku sve je  bilo u redu leukociti malao povišeni nista strašno, isti me je pregledao  imala sam bolove na levoj strani stomaka i jake grčeve. Počela sam da  pijem Probiotik i Baktrim u slučaju infekcije i krvarenja su stala.Otišla  sam kog gastroenterologa da mi se uradi gastroskopija dijagnoza  Gastroduodenitis chr K 29 dobila sam Controloc 2X1 4 nedelje. Pod  anastezijom uradili su mi kolonoskopiju i Dr. je dao Dijagnozu M Crohn  susp. dif. Colitis acuta. Nasao mi je i polip 6-7 mm i nekoliko širokih  solitarnih ulceracija i uzeta je biopsija. Rezultate čekam. I tako  tragajući po netu nasla sam ovaj sajt i malo čitala o svemu a posebno o  Kronu i ulceroznom kolitu, i jako sam uplašena. Dobila sam rezultate  biopsije kolona i to:1. PH terminalnog ileuma -uredan nalaz 2. PH  transverzuma -uredan nalaz 3. PH nalaz sigmo-descedenta-Solitary ulcer  syndrom  i doktor je prepisao Salazopirin EN 500mg 3x2 ili 5-asa 500mg 3x2 kao i  Pentovit 2x1 tokom sva tri meseca terapije i kontrola za tri mesece  Endoskopska (rektosigmoidoskopia).  Biopsija antruma -hiperemija i erozija na bulbusu i hiperemija antralne  sluznice -Dijagnoza GASTRITIS ANTRALIS CHRONICA FOLLICULARIS ET ACTIVA  GRAVIS. Volela bih malo razjašnjenja oko termina s obzirom da se u  medicinu nista nerazumem. Da li je potrebna stvarno ovakva terapija i da  li ona ostavlja neki recidiv. Najlepše hvala

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    •  Postovana, Terapija koju ste dobili je adekvatna za sindrom solitarnog ulkusa. Treba da znate da lecenje moce ada traje mesecima, i da je sastavni deo terapijje i dijeta koju najbolje predlazu dijeteticari. Sto se tice antralnog gastritisa o njemu nemojte da brinete. Pozdrav A. Nagorni