Poštovani,
    Pokušaću da Vam ukratko prikažem moju zdravstvenu sliku - smetnje koje imam su prisutne najmanje 5 godina, ogledaju se u probadanjima u desnom podrebarnom luku i predelu desne strane donjeg stomaka, gde primećujem i manje oteknuće, a u poslednjih godinu dana osećam probadanja i u predelu desnog bubrega (pozadi). Bolovi još nikad nisu bili veliki, ali se smetnje postepeno uvećavaju iz godine u godinu. Na lab. analizama mi se redovno pojavljuje uvećan bilirubin u krvi, za to su mi lekari rekli da može biti i urođeno, a može biti i poremećaj jetre - na infektivnoj u Bg-u su mi pogledali rezultate i rekli da tu nema posla za njih, da nema osnova za dalje ispitivanje. Imam utisak da sve više i brže gubim snagu, prisutna je žutina u licu i podočnjaci. Često imam celodnevno gasove, a stolice su retko svakodnevne - ali ne mogu reći ni da imam dugotrajne zatvore. Od pregleda sam bio na ultrazvuku nekoliko puta, jednom su mi rekli pre 2 godine, da imam u žučnoj kesi gust sadržaj koji se ne prazni prilikom varenja hrane, tada su mi rekli da su jedva našli slezinu, a prošle godine na drugom mestu da je u žučnoj kesi pola tamnijeg i pola svetlijeg sadržaja. Kolonoskopiju sam radio na KC pre 3 godine kada sam imao početne simptome - rezultati su bili uredni. U decembru 2008. sam bio na skeneru na KBC Bežanijska kosa, na pregledu je konstatovano da imam dve spojene slezine, a sve ostalo je navodno u redu. Prošle god. sam imao i upalu pluća, snimao ih i posle lečenja je navodno bilo sve u redu, ali nakon ponovnih probadanja mi je lekar predložio mag. rezonancu jer sam se već zračio nedavno na skeneru. Molim Vas da mi predložite u kom smeru da istražujem i na čemu da insistiram, jer ovako izgubim volju - osećam da nešto nije u redu, a pregledi govore drugo.
    Sve najbolje, zdravo!

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ponovite laboratorijske analize, pre svega one koje govore o funkciji jetre. Ponovite ultrazvučni pregled abdomena uključujući i bubrege. Sa novim nalazima i svim koje imate obratite se gastroenterologu u KC Beograd da vas pregleda i sagleda nalaze. Obzirom da imate dugo tegobe, a da nalazi koje navodite ne otkrivaju ništa ozbiljno, verovatno se radi o funkcionalnom stanju, neophodan je klinički pregled gastroenterologa.