Poštovani profesore,
    Zovem se N.U. i imam 30 godina. Pre 4-5 godina snimala sam želudac rentgenom i rečeno mi je da imam čir na dvanaestopalačnom crevu. Pošto sam stalno imala tegobe prošle godine u Avgustu snimila sam ponovo rentgenom želudac i dr, mi je rekao da nikada i nisam imala na dvanaestopalačnom crevu, nego da imam čir na želucu. U poslednjih par meseci imam stalno tegobu kao što je grč u stomaku a kada pipnem stomak imam tvrdlinu (kao kamen je tvrdo) veličine jajeta. Kada grč prestane stomak mi je ponovo mek. Probala sam pre par godina da radim gastroskopiju ali nikako nisam mogla da dišem ni na usta ni na nos. Strašno sam uplašena zato što mi se poteškoće sve češće javljaju. Molim Vas da mi pomognete i posavetujete šta dalje da radim. P. S. Radila sam pre par dana analizu na helico bakteriju i rezultati su mi u granicama normale.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da je neophodno da uradite gastrokopiju. Ako ste imali subjektivne smetnje, gušenje itd. u toku gastroskopije uradite pregled u anesteziji. Nakon gastroskopije ima se uvid u kompletno stanje sluzokože želuca i duodenuma i precizna dijagnoza.