Poštovani,
    Imam 24 god. I moji problemi traju sigurno sedam godina ako ne i više. Naime, imam u žasno jaku kiselinu, dolazi mi do samih usta da mi zubi zaškripe od nje. Radio sam gastroskopiu i dijagnoza mi je hronični gastritis i refluksni ezofagitis (nema hernie, to me čudi jer ponekad mi i srce zalupa i preskoči kad se nadimam i imam nagon da podrignem). Od lekova sam pio omeprol, controloc, sabax, famotidin... Dok pijem ove lekove problemi mi se smanje dosta, kiseline uopšte nemam a refluks hrane mi se smanji da kazem 80%. Međutim doktori su mi davali da pijem jedan od pomenutih lekova najviše do mesec ipo, dva dana, kad bih prekinuo terapiju kiselina bi se vratila za par dana i sve bi bilo isto ko pre terapije. Ne pušim, ne pijem alkohol, kafu, voćne sokove... Ne jedem jaku, masnu, začinjenu hranu... Jedem ces, sve po preporuci ali kisjelina je sve jača i jača. Ne znam zašto mi jednostavno ne daju terapiju koja traje duže jer sumnjam da problem koji traje najmanje sedam godina može da se riješi sa terapijom od mesec ipo dana! Ne znam šta da radim više, promijenio sam sigurno pet lekara. Šta da radim doktore, koliko se mogu piti ovi lekovi, šta mi predlažete da uradim, eventualno šta da pijem i koliko dugo?
    Hvala unaprijed na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam!

    Odgovoreno: 23. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Lekove iz grupe omeprola, controloca, sabaxa možete sasvim slobodno da pijete više meseci bez prekida i to dve dnevne doze. Od ispitivanja predlažem da u KC srbije u Beogradu ili na VMA uradite 24ph metriju kojom bi se u toku 24 časa odredilo vrerme kada Vam je j ednjak natopljen želudačnim sadržajem.