Vise od tri nedelje imam bolove u zelutcu.Jedno vece mi je bilo  pozlilo,sutra dan sam samo povracala.Posle dva dana javio se i proliv koji  je trajao jedan dan.Pomislila sam da je od neke hrane.Bolovi su nastavili  i dalje.Nisi jaki ali nailaze,a nekad i neki cudan osecaj u zelutcu.Desava  mi se da mi odjednom naidje muka,narocito nocu kad se probudim.Ili  malaksavost.Pre par dana sam dobila opet proliv koji je bio samo jedan  dan.Juce opet,ali vise kasasta stolica nego proliv.I to je proslo ali bol  je i dalje tu.Narocito posle jela.(mada nema pravilo)Boli me i kad se  sagnem ili pritisnem kolenom zeludac(prilikom sedenja).Zaista me ovo  brine.Imam osecaj da me bole svi unutrasnji organi,i bubrezi,creva,debelo  crevo...Bila sam kod dr koja mi je samo dala analize krvi da uradim i  urina i jos cekam rezultate.A za ultrazvuk moracu da se strpim i do dva  meseca jer se zakazuje.Da li mozda samo mozete da mi date neku  pretpostavku sta je u pitanju i da li moze ultrazvukom da se vidi sve t!  j ako nesto je ozbiljno u pitanju.I koji su simtomi upala creva,mozda je i  to.  Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    •
      Najpre bih VAm savetovao da se podvrgnute gastroskopskom pregledu zeluca sa testom na bakteriju Helicobacter pylori, obzirom da se bolovi u predelu zeluca ponavljaju. Javite mi se sa nalazima kako bih Vam predlozio terapiju ili dalje potencijalno ispitivanje. pozdrav