Imam 35 godina, unazad tri godine imam problema sa zelucem.Pre tri meseca  radila sam gastroskopiju i nalaz je da imam zeludacnu kilu velicine  1cm.,dosta ostecen jednjak i dosta kiseline.Spolja nesto vrsi kompresiju  na zeludac pa mi je predlozen ultra zvuk,koji nisam uradila.Inace imam  lupanje srca ,preskakanje u lezecem polozaju i na desnom boku.Desava mi se  da imam jake bolove sa leve i desne strane zeluca ispod rebara i desava mi  se grc zeluca koji se prenosi na ceo stomak i prati ga osecaj  mucnine.Molim za misljenje i savet sta dalje.

    Odgovoreno: 24. 01. 2008.

    • Postovana, Sve etegobe koje pominjete ukljucujuci i srcane tegobe mogu biti posledica zeludacne kile. Treba da uzimate jedan od lekova iz grupe inhibitora protonske pumpe kao sto je na primer Caps. Omeprol 2x1, pola sata pre jela 4 nedelje, da jedete cesce , a kolicinski manje, da redukujete telesnu tezinu ako ste gojazni da spavate sa p[odignutim uzglavljem, da izbegavate kasni nocni obrok, pikantnu i zacinjenu hranu. Uy pomenuti lek i savet bice Vam sigurno bolje. Pozdrav A. Nagorni