Poštovani doktore!
    Pratim razne medicinske forume. Čujem da ste među najboljima a gastroenterologiji.
    Molim Vas pomozite mi, jer mi je život veoma nekvalitetan, zbog ovih bolova koje osećam već više godina unazad. Imam 39 godina. Bolove u donjem stomaku osećam već 5-6 godina unazad. Imala sam helikobakterije, izlečila ih. Sada je negetivan reultat. Uradila test na gljivice, bakterije, parazite, krvarenje, sve je negativno. Ultrazvuk uredan, kolonoskopija iz 2007. takođe. Jedino što je dr.dodao da su mi creva duža od normalnog. Dvaput išla kod gastroenterologa u bolnicu evo nekih rezultata: Se:23, hol;7,6, trigl;1,6 Ostalo sve uredno. CRP:5,9 ,uk proteini; 76, ldh b.o. CPR: b.o. TT bez promene, urin: b.o.Ginekološki b. o. DG: St post sec.cesaraee No II. Gastritis chr St post errad HP. I to je sve. Quamatel 0+0+1 do 2 x1 . Ja bolove imam u donjem stomaku, sa želudcem je sve ok. Puna sam vazduha, dok kroz creva prolazi boli, kada izađe sve je super. Kilažu nisam gubila.165 cm, 55kg. Rekli biste savršeno, što onda boli? Bila sam i kod endokrinologa, sve je u redu, treba da pazim na ishranu zbog holesterola. Inače, ceo januar nikakve tegobe nisam imala. Mislila sam neće se vratiti. Stolica je uredna, svakodnevna. Trenutno imam bolove u anusu, traju nekoliko (25 - 30) sekundi, izđe vazduh i prođe.
    Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 10. 04. 2009.
    • Poštovana,
      razlog za Vaše tegobe mogu da budu priraslice koje su se stvorile nakon carskog reza i crevo koje je dugačko i presavijeno. Sa druge strane i funkcionalno oboljenje debelog creva može da bude razlog za subjektivne smetnje. Predlažem kapsule Espumisana 3x2 i Tab/ Flobiona 1x1 dnevno.