Pre pola godine sam operisan od benignog tumora debelog creva. Nije bilo maligniteta. Sada nosim kolostomu. Na kontroli posle 6 meseci svi ostali nalazi: krv, tumor markeri, ultrazvuk kao i CT skener male karlice su "normalni - u granicama fiziološkog" ali na CT skeneru abdomena, prvi put posle 6 meseci, imam nalaz radiologa: "U VI segmentu jetre uočava se nepravilna hipodenozna promena, promena oko 25 mm koja može odgovarati sekundarnom depou. Manja cista uočljiva u levom režnju. Slezina, pankreas, oba nadbubrega i oba bubrega b.o. Nema uvećanih LN niti prisustvo ascita. Rectum bez sigurnih znakova za postojanje rest/recidiva osnovne bolesti.
    Pitanja: da li ove promene na jetri imaju veze sa osnovnom bolesti, tumor debelog creva? O kojoj se bolesti radi na jetri (karcinom, ciroza, ..)? Operacija zakazana. Doktor kaže da hirurškim putem može da se uradi.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #25341

    • Da li moze benigni mucin sa niskim stepenom displazija 4meseca posle operacije darecidira?