Pitanje za dr. Aleksandar Nagorni.
    Koliko dugo može da živi pacijent sa alkoholnom cirozom jetre sa ascestom (voda u trbuhu vađena jednom)?
    Ne zna se kad je nastupila bolest, uznapredovala je i prisutno  je krvarenje.

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #25205

    • Moj tata boluje od ciroze jetre 21 dan je bio u bolnici pijo je neke lekove sada tacno neznam koje ali je 7 dana bijo jako lose nije znao ni gde je ni sta se desava vadili su mu vodu iz stomaka sa desne noge je spao otok sa leve nije. Cirozu je dobijo od alkohola, nije imao neka krvarenja jedino ujutru dok je povracao primetila bih sukrvicu. Interesuje me koliko dugo njegov organizam moze to izdrzati, a da napomenem da je alkoholicar vec 12 god i da je jako slabo jeo