Poštovani,
    Prije par dana otkrivena mi je velika aksijalna hernija, 44 mm. Koliko je to opasno, kojim metodama liječiti, da li je opasno operisati? Sada pijem lijek protiv gastritisa Zurcol, dijeta,  ne obavljam teške poslove. Kontrola za 1 mjesec.
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 31. 03. 2009.
    • Poštovana,
      želudačna kila može da prouzrokuje simptome koji su posledica vraćanja želudačnog sadržaja u jednjak i oštećenje sluzokože jednjaka. Treba blokirati sekreciju želudacne kiseline lekovima, jesti češće, količinski manje, smanjiti telesnu težinu, izbegavati slatko i gazirano. Lekovi se piju dugo, a u slučaju da su tegobe izražene, preporučuje se hirurška intervencija.