Imam 30 godina. Godinama imam povremene bolove u predelu želuca. Grčenje, tup bol. Lečio sam se Ranitidinom povremeno i sokom od kupusa koji mi je na duže otklanjao bol (čak i po godinu dana). To sam smatrao "običnim"grčenjem stomaka, zbog tvrde hrane, nervoze i sl. Pre par dana, bez prethodnog bola koji nisam mesecima osećao, sam imao crnu stolicu. Posle pregleda i endoskopije upravo jutros mi je ustanovljen čir na dvanaestopalačnom crevu. Ovo je bio šok za mene, saznanje da imam to oboljenje za koje ne znam ni kako se i da li se leči i sl. Naročito što mi je neljubazna medicinska sestra na takav način saopštila tu vest pre lekara, vičući i pred punom čekaonicom, da sam verovatno nekako jos više "navukao" strah. Sklon sam sekiranju zbog porodičnih i ličnih problema, moguće je da je to uzrok, budući da se trudim da se zdravo hranim (bez masti, gaziranih pića, ne pijem, ne pušim i sl) a i u familji nema slučajeva poznatih meni. Molim Vas da mi kažete postoji li potpuno izlečenje (počeo sam sa Controloc-om, sledeće sedmice idem kod gastroenterologa), šta smem/ne smem da konzumiram (neki kažu ljuto, začinjeno, drugi kažu "ne vruce", ili mleko sme, neki kažu ne sme i sl) i može li ovo oboljenje da preraste u nešto ozbiljnije?
    Znam da je čir rasprostranjeno oboljenje, ali sam mislio da večinom starije osobe oboljevaju, te sam poprilično bio uzrujan jutros, sad sam već smireniji.
    Hvala Vam unapred, nadam se da ćete mi pomoći.