Imam jake bolove na dijelu prelaza jednjaka u zeludac sa podrigivanjem i  sustenjem pri gutanju.Cim malo vise pojedem dolazi do bolova i nadutosti  stomaka.Doktor smatra da se radi o hijatalnoj herniji,zakazao sam  gastroskopiju da se tacno ustanovi sta je.Bojim da nije nesto ozbiljnije,s  obzirom da mi se bolovi stalno vracaju u sve jacem obliku.Inace imam 24  godine nikada nisam pusio,pio kafu,alkohol sam jako malo uzimao,interesuje  me otkud mi ta hernija i kako da lecim,jer mi predstavlja jako veliki  problem.Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 01. 2008.

    • Postovani, Najverovatnije da imate hijatalnu herniju. Ona je posledica slabosti precage i povecanog pritiska u trbuhu, na primer kod gojaznosti. Ipak, treba prvo postaviti dijagnozu, kod nas ima mocnih lekoava za lecenje uz higijensko dijetetske savete. Pozdrav