Poštovani,
    Slađana se razbolela 01.02.2000. Dobila je neko žutilo oko očiju i po tjelu. Odvedem je u hitnu, gde su nam dali uput za Interno. Pošto je bila nedelja, dali su nam uputnicu da joj izvade krv i da se vidi da nije hepatitis B ili C. Nalazi su bili gotovi 02.02.2009.i utvrdili su da nije ni jedan od hepatitisa. Bilirubin joj je tada bio 250. Išli smo u S Mediko na ultrazvučni pregled, gde su svi organi bili uvećani, sem slezine koja je bila normalna. Odneli smo nalaze na pregled i svi su rekli da da u žuči ima malo pjeska. Taj pjesak je začepio neki kanal pa je to žutilo i izlazilo na kožu.  Ujutru, 04.02.2009. je prime na hirurgiju da leži. Ni u sredu, ni u četvrtak ni jedan doktor joj nije prišao da vidi, šta bi moglo bit u pitanju. Tek u petak su joj uzeli krv, a do tada joj davali infuziju i Geramicin. Postajala je sve žuća i žuća, bez ikakvih promjena na bolje, čak joj je i lošije bilo. Počela je da povraća sve što pojede i u stolici je imala po koju kap krvi. Kad sam u petak pričao sa doktorom Nemanjom, rekao je da dođem u ponedeljak ujutru, pa će više moći da mi kaže o tome. Njoj u subotu postaje lošije, 07.02.2009. Sve više gubi svijest i krvari. Šalju je hitno u Beograd u Urgentni Centar, a  da me ne nazovu i kažu šta su naumili. Ona stiže u Urgentni a ja jedan sat kasnije dolazim i tražim doktorku Natašu Petrović, anesteziologa, koja mi saopštava da moja Slađana ima cirozu jetre, da joj je iz časa u čas gore i da neće dočekati jutro živa. Šokiran vješću, jer moja Slađa nikada nije bila bolesna, niti je pokazala na bilo koji način neki simptom bolesti bilo kakve a kamoli te ciroze. Doktorka me pušta u šok sobu da vidim moju Slađu jer je znala da je to poslednji put da ću je vidjet živu. Ona leži ali nije svjesna, otima se i bori za život. Nešto mi je i rekla ali je nisam razumio šta. Vraćam se kući i naveče u 8 sati zovem i pitam doktorku šta je i kako joj je, međutim njoj je sve gore i gore. Jetra vraća krv u pluća i krvari obilno bez obzira što joj daju krv. Ujutro 08.02.2009. pokušavam da dobijem doktorku i tek oko 10 sati je dobijem i saopštava mi da je moja Slađa umrla sinoć u 21 čas. Da li je moguće da ovako nešto može da se desi ženi koja nikad nije bila bolesna ili to može biti možda propust bijeljinskih lekara?

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovani,
      na žalost oboljenje jetre može proticati sa jako dramatičnom kliničkom slikom, uzroci po nekada ostanu nepoznati. Ne verujem da su lekari načinili neki porpust. Ciroza jetre je teška i nepredvidiva bolest koja često počinje i završava se brzo smrtnim ishodom. Lekari u Bjeljini sigurno nisu napravili previde u toku tretmana.
      Pozdrav uz saučešće.