Postovani,  U poslednje dve - tri nedelje pojavili su mi se simptomi koji su ukazivali  na hepatitis A: gadjenje na hranu, mucnina, nelagodnost u stomaku, svrab  koze, taman urin i svetla stolica. Nalaz KKS je u redu, Se 3 mm/h,  glukoza, urea, kreatinin su u okviru referentnih vrednosti, ali bilirubin  ukupan je 165.8, bilirubin direktan 96.1, ast 9.20, alt 22.81 i gama - gt  je 4.36. U nalazu urina je takodje bilirubin 2, Lkci 3-5 i prisutna su  vlakna sluzi, a ostalo je u redu. Nakon par dana od pojave prvih simptoma  koza i beonjace su mi pozuteli. Na infektivnoj klinici lekarka je bila  ubedjena da je u pitanju hepatitis A i dala mi je da uradim test na  hepatitis A i B. Danas mi je gotov nalaz na hep A i on glasi HAV IgM  testa: negativan. Sutra ce biti gotov test na hep B. Molim Vas da mi  odgovorite na sta sve mogu da ukazuju ovakvi simptomi i koje bih jos  pretrage morao da uradim? Inace imam 33 godine i vodim prilicno zdrav  zivot (ne pusim, ne pijem alkohol ni gazirana pica i nisam promis!  kuitetan). Nisam nikad primao krv niti imam pircing ili sl. Takodje, moram  da napomenem da perem ruke vise nego redovno. Nadam se da cete mi  odgovoriti sto pre jer sam prilicno uplasen. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Postovani, Odgovor saljem sa zakasnjenjem iz tehnickih razloga. Verovatno su i nalazi za B i C hepatitis negativni. Uradite ultrazvucni pregled jetre, zucne kesice, zucnih puteva i pankreasa, jer kamencic iz zucne kesice moze da se pokrene u zucne puteve, a i neka funkcionalna oboljenja mogu da do dovedu do porasta bilirubina. Javite mi se sa novim nalazima. Pozdrav