Poštovani
    molim Vas za savet. Imam 24 god i već par godina imam hronični gastritis i ezofagitis tako da mi je ishrana veoma bitna,takođe imam i seborični dermatitis. Molim Vas kazite mi da li je moguće da je uzrok mojih problema neka hrana koju često unosim,možda alergija? Naprimer primetio sam,da kada popjem limunadu ili sok od pomorandže ili bilo šta malo kiselkasto ja se preznojim,pogotovo u lice,zasrbi me strasno i izadje mi crvenilo u vidi dermatitisa,perutanje...Molim Vas za neki savet,ili tumačenje ovoga moga problema, šta može biti(zaboravio sam da kazem da me i kiselina muci gotovo svaki dan ako ne pijem lekove za smanjenje kiseline)?

    Odgovoreno: 27. 02. 2009.
    • Poštovani,
       postoji mogućnost da je i alergija kriva svemu ovome. Predlažem da uradite i pregled na H.pylori. Potrebno je da pre testa 2 nedelje ne uzimate lekove iz grupa blokatora H2 receptora i inhibitora protonske pumpe, a 4 nedelje ne unosite antibiotike. Pozdrav