sta je to ehinokokus i kako se lijeci jesul opasne ciste na jetri velicine 4cm i kako se lijeci i kakve su posjedice dali je opasna operacija i kakve su posljedice unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, ehinokokus je pseca pantljicara i Vase ciste na jetri su posledica infekcijom od psa. \bitno je kolijko je brpoj cisti, da li remeti funkciju jetre, da li je ehinokok ziv ili mrtav u celijama. Postoji medikamenntozna terapija za manje ciste, a velike ciste se uspesno uklanjaju hirurski. Pozdrav

Komentari na pitanje: #21956

    • Poštovani,  da li može skenerom ili magnetnom rezonancom da se otkrije ehinokokus na jetri? Hvala.

    • Stojanovic Dejan 26. 05. 2016.

      Postovanje. Otkrio sam da imam cistu velecine 29x27 u levom reznju jetre. Zanima me kojim putem moze ovolika cista da se otkloni. Da li je potrebna operacija ili postoji drugi metod odstranjivanja. Imao sam već jednu operaciju pre 22.god. gde su ciste bile velicine 5cm i jedna 38mm. Gde su mi otklonjen ciste hirurskim putem.