Poštovani,
    šta da radim? Vadio sam krv na Helico bacter i bila mi je u 5 puta većoj količini od dozvoljene referentne vrijednosti. Međutim otidjem kod gastroenterologa i on mi uradio gastroskopiju kojom je utvrdjen gastritis sa refluksom u jednjak, ali se test na Helico pokazao negativan i nijesam dobio terapiju za bakteriju. Terapija je bila Controloc 40 ujutro mjesec dana.Čim sam završio sa terapijom vratila se kisjelina, i to još veća nego prije i svaki je dan imam. Šta da radim, bakterije ima u krvi i to mnogo više od referentne vrijednosti ali je gastroskopija nije potvrdila, a mene i dalje muči kisjelina, bol u grudima (valjda od jednjaka)...Hvala unaprijed na odgovoru!

    Odgovoreno: 22. 02. 2009.

Komentari na pitanje: #21775

    • Mozete da mi objasnite referentnu vrednost za heliko bakteriju-negativan<0, 8 cutoff granicno pozitivan 0, 8-1, 1 pozitivan <1, 1 cutoff hvala

    • Ja imam skoro isti problem meni je vrijednost 6 puta veca od dozvoljene i bio sam kod doktorke i ona mi kaze da je to normalno da ona mora biti mnogo veca da bi mi dala tablete i da to svaki covjek ima imam ucestala podrigivanja i cesto imam gasove sta da radim neznam sta da radim to sto mi je doktorka rekla