Imam povišene transeminaze jetre, ALT i AST, koje su mi otkrivene prilikom regrutacije, veće su za otprilike 20 od normalnih, i tako već 4,5 godine. Ultrazvuk abdomena je uredan, testovi za hepatitis B i C su negativni. Ponekad osetim kratak oštar bol u predelu jetre, možda jednom u dva meseca. Ostalo je sve ok. Koliko je ovo ozbiljno, i šta bi to moglo biti?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.

Komentari na pitanje: #21592

    • Pitanje. Imam akutni hep. B, nemam tegoba nikakvi, dobio sam na tezini 3kg. U bolnici lezim 20 dana, ast alt pada nize ali u manjim ciframa. Po 50, po 120. Nemam zutila, nista me neboli u predjelu jetre. Neprimam infuziju vise. Samo pijem hepalip. Moje pitanje je jeli normalno sto padaju ast i alt postepeno, nego kao kod drugih naglo padne.