Molila bih da mi malo pojasnite ovaj izveštaj nakon snimanja žuči, pitanju je moja mama 1950. godište. Jetra desni lobus promera 15,5 cm, svetla masna. Desni bubreg normalnog oblika bez peska i kalkulusa, cista od 16 mm. U holecist masa sitnih kalkulusa duzina 5,5 cm.Zid 5,3 mm veći kamen 17 mm, kamen u cistikusu od 5,7 mm. Holedokus 7,5 mm. Portna vena pun kolor 12mm. Pankreas homogen debljine oko 1,5cm. Aorta debljeg zida 17 mm.Izrazeni gasovi.Besika polupna glatkih zidova. Slezina homogena promera 9,5*3.5cm. Levi bubreg sa cistom od 10 mm kristali u casicama, ocuvan parenhim 13,5mm.Duzine oba bubrega po 10cm. Meni nije baš najbolje jasan opis ovih stručnih naziva. Zanima me da li je kamen krenuo iz žuči. Rečeno nam je i da je žučna kesa srasla sa jetrom pa neće biti moguća laparaskopska intervencija. Da li da utičem na mamu da odmah ovo operiše, jer mi se čini da sve odlaze iz straha od intervencije.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 02. 2009.
    • Postovana, kamencici su u zucnoj kesici i jedan na izlasku prema kanalu za glavni zucni vods. Ne bih komentarisao nalaze bubrega. Postoji velika mogucnost da kamen udje u glavni zucni vod i da dovede do zacepljen ja zucnog voda i da Vasa majka pozuti. Neka se javi hirurgu. Pozdrav